Proces-verbaal over geldigheid en nummering kandidatenlijsten

Met dit formulier doet het centraal stembureau verslag van de zitting waarin is besloten over: de geldigheid en nummering van de kandidatenlijsten; het handhaven van de kandidaten op, en de aanduidingen bovenaan, de kandidatenlijsten.

Procesverbaal Model I-4 (pdf)

1. Verkiezing

Het gaat om de verkiezing van de gemeenteraad van Pekela
Dag van stemming 16 maart 2022

2. Zitting

Het betreft de openbare zitting van het centraal stembureau in Pekela
Datum zitting 4 februari 2022
Tijdstip zitting 10:00 uur

3. Geconstateerde verzuimen

Bij het onderzoek naar de kandidatenlijsten waren geen herstelbare verzuimen geconstateerd.

4. Herstelde verzuimen

De volgende verzuimen zijn hersteld:
Aanduiding in de kieskring(en) omschrijving verzuim

5. Ongeldige lijsten

Het centraal stembureau besluit dat geen lijst ongeldig is verklaard.

6. Geschrapte kandidaten

Het centraal stembureau besluit dat geen kandidaat van een lijst is geschrapt.

7. Geschrapte aanduidingen

Het centraal stembureau besluit dat geen aanduiding boven een lijst is geschrapt.

8. Gecorrigeerde aanduidingen

Het centraal stembureau besluit dat geen aanduiding boven een lijst ambtshalve is aangepast.

9. Geldige lijsten

Het centraal stembureau besluit dat de volgende lijsten geldig zijn verklaard:

Kieskring Pekela

A. SP (Socialistische Partij)

naam kandidaat; voorletters; woonplaats

  1. Siegers H. (Mans) (m) Nieuwe Pekela
  2. Rensema J.P. (Jur) (m) Nieuwe Pekela
  3. Loos G. (Gerard) (m) Oude Pekela
  4. Wubbema M. (Marga) (v) Oude Pekela
  5. Boskers T. (Teun) (m) Oude Pekela
  6. Hensen H.H. (Henk) (m) Oude Pekela
  7. Kuntkes J.H. (Jan) (m) Nieuwe Pekela
  8. van Klaveren-Spelde J.C.E. (Ellen) (v) Wedde
  9. Woldering J.W. (Jan) (m) Oude Pekela
  10. Makkinga A. (Anne) (v) Oude Pekela
  11. Loos A.B.N. (Anchelika) (v) Oude Pekela
  12. Smit IJ (IJsbrand) (m) Oude Pekela
  13. Regensburger-Schaddelee K.N. (Kelly) (v) Oude Pekela
  14. Hemmes H. (Hennie) (m) Oude Pekela

B. Samen Voor Pekela

naam kandidaat; voorletters; woonplaats

  1. Kupers G.A. (Lex) (m) Oude Pekela
  2. Smit-Norder G (Grietje) (v) Nieuwe Pekela
  3. Manning G.P. (Petra) (v) Nieuwe Pekela
  4. Winkel E.C.A. (Els) (v) Nieuwe Pekela
  5. Elders L.S.A. (Leona) (v) Oude Pekela
  6. Kupers H.C. (Ellen) (v) Oude Pekela
  7. Smit A, (Anton) (m) Nieuwe Pekela
  8. van Mannekes-de Jong H.C.M. (Hennie) (v) Nieuwe Pekela
  9. Frans W. (Willem) (m) Nieuwe Pekela
  10. Kupers M. (Marga) (v) Nieuwe Pekela
  11. de Bruin E. (Bert) (m) Nieuwe Pekela
  12. van Mannekes J.J. (Jaap) (m) Nieuwe Pekela

C. Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)

naam kandidaat; voorletters; woonplaats

  1. Kuiper R.K. (Reiny) (m) Nieuwe Pekela
  2. Roorda J. (Jeroen) (m) Oude Pekela
  3. Gerdes H. (Henry) (m) Oude Pekela
  4. Kupers B. (Nineke) (v) Nieuwe Pekela
  5. Hulsebos K.J. (Klaas-Jan) (m) Oude Pekela
  6. Vissering L. (Lammert) (m) Oude Pekela
  7. Zijl G.J. (Gea) (v) Oude Pekela
  8. Heidekamp W. (Wubbe) (m) Oude Pekela
  9. van der Laan J. (Jacob) (m) Oude Pekela
  10. de Vries J.T. (Johan) (m) Oude Pekela
  11. Kamphuis J. (Jan) (m) Oude Pekela
  12. Roorda-Koerts A. (Alice) (v) Oude Pekela

D. PVV (Partij voor de Vrijheid)

naam kandidaat; voorletters; woonplaats

  1. van Dooren A.C. (Arthur) (m) Nieuwe Pekela
  2. van Dooren R.J. (Roland) (m) Nieuwe Pekela
  3. Hartman A. (Albert) (m) Oude Pekela
  4. de Waard J. (Judith) (v) Nieuwe Pekela
  5. Kuiper R.P. (Rein) (m) Oude Pekela
  6. Hulshof G. (Gea) (v) Oude Pekela
  7. Stoffers J. (Jan) (m) Oude Pekela
  8. Wekema J. (Jan) (m) Oude Pekela

E. CDA

naam kandidaat; voorletters; woonplaats

  1. Oppewal F. (Feike) (m) Nieuwe Pekela
  2. Jonker H. (Eddie) (m) Nieuwe Pekela
  3. Berghuis D. (Dick) (m) Oude Pekela
  4. Ritzema M.P. (Martin) (m) Nieuwe Pekela
  5. van der Hoek E.S. (Ellen) (v) Oude Pekela
  6. Haan J. (Jan) (m) Nieuwe Pekela
  7. Ritzema-Palsma M. (Martje) (v) Nieuwe Pekela
  8. Beikes H.J.G. (Henk) (m) Nieuwe Pekela
  9. Vredeveld C.H. (Cor) (m) Nieuwe Pekela

F. GROENLINKS

naam kandidaat; voorletters; woonplaats

  1. Knevelman-Hulshof H. (Elly) (v) Nieuwe Pekela
  2. Schipper D.P. (Erik) (m) Oude Pekela
  3. Nieuweboer M. (Mark) (m) Nieuwe Pekela
  4. Schoonhoven-Hemmes W.G. (Wilma) (v) Oude Pekela
  5. Oosterveld C. (Coen) (m) Oude Pekela
  6. Sikkens N. (Nina) (v) Oude Pekela
  7. van de Boom B.J.A. (Ben) (m) Nieuwe Pekela
  8. Oosterveld-Vredeveld H. (Hillie) (v) Oude Pekela
  9. van der Laan G. (Kick) (m) Nieuwe Pekela
  10. Duit A. (Anneke) (v) Nieuwe Pekela

G. VVD

naam kandidaat; voorletters; woonplaats

  1. Fridrichs-Kok J.J. (Jolanda) (v) Nieuwe Pekela
  2. Westers-Borgesius J. (Janneke) (v) Nieuwe Pekela
  3. de Jonge G. (Gertjan) (m) Nieuwe Pekela
  4. Heikens-Nanninga E.C. (Elly) (v) Nieuwe Pekela
  5. van Oeveren C.M. (Corrie) (v) Oude Pekela

10. Nummering van de kandidatenlijsten

Nummering op grond van het aantal stemmen behaald bij de laatstgehouden verkiezing

Eerst zijn de kandidatenlijsten genummerd van de politieke groeperingen die een of meer zetels hebben behaald bij de laatstgehouden verkiezing, in de volgorde van de bij die verkiezing op de desbetreffende lijsten uitgebrachte aantallen stemmen. Voor zover nodig is rekening gehouden met samengevoegde aanduidingen. Bij een gelijk aantal stemmen is
er genummerd via loting.

nummer aanduiding; politieke groepering; aantal stemmen bij laatste verkiezing

  1. SP (Socialistische Partij) 1356
  2. Samen Voor Pekela 818
  3. Partij van de Arbeid (P.v.d.A.) 730
  4. PVV (Partij voor de Vrijheid) 619
  5. CDA 506
  6. GROENLINKS 326
  7. VVD 313

Nummering van de overige lijsten

Vervolgens zijn de overige kandidatenlijsten genummerd in de volgorde van het aantal kieskringen waarvoor de lijst is
ingeleverd. Bij een gelijk aantal kieskringen is er genummerd via loting.

11. Bezwaren van de aanwezige kiezers

Tijdens de zitting zijn:

  • geen bezwaren ingebracht.
  • de volgende bezwaren ingebracht

12. Ondertekening

Datum 4 februari 2022
Naam en handtekening voorzitter J. Kuin
Naam en handtekening leden